Basketbalový klub Beroun

Archiv 2016/17 - Mladší žáci U14

1. BK Kondoři Liberec 4 4 0 346:145 8
2. Basket Poděbrady 4 3 1 378:161 7
3. BA 2006´ Roudnice n.L. 4 2 2 234:276 6
4. BK Beroun 4 1 3 159:327 5
5. TJ Thermia Karlovy Vary 4 0 4 184:392 4
Sobotní den, využily hráči U14 na pozvání NBK Praha na zlepšování svých dovedností při turnaji 3x3 v příjemném prostředí haly Královka.Turnaje se účastnilo 12 družstev z toho 4 byla složena z našich hráčů. Družstva byla rozdělena do tří skupin po čtyřech. Pouze vítězství ve skupině zajišťovalo účast v bojích o medaile. Toto se povedlo družstvu Pše - ma -pre -svo (ve složení Pšenička, Macek, Prell, Svoboda), které po výhře ve skupině vyhrálo i další dvě utkání a tedy bez prohry si odváží z turnaje ZLATO. Družstvo No Name (ve složení Šeplavý, Rogie, Viet) obsadilo v základní skupině druhé místo. Následně v další průběhu jedno utkání bohužel prohrály a to je zařadilo na konečné 5.-té místo. Družstva BKB (ve složení Veselý, Šafra, Bohm) a Young Guns (ve složení Adámek, Pospíchal, Frýdl) skončily ve svých skupinách na čtvrtém místě. Shoda okolností svedla tyto týmy do boje o konečné umístění, ve kterém si lépe vedly "mladé pušky", které tak končí na místě 9.tém a BKB tedy na místě 10.tém. Každopádně asi nejdůležitější pro hráče je mnoho intenzivně strávených minut na hřišti a především radost ze hry.
 
Družstvo U14 pokračuje v "Republic Tour" tentokrát jsem měli možnost v "domácím" prostředí SOU Ohradní poměřit síly s jedním z nejkvalitnějších celků kategorie U13 Sokolem Pražským. Sokol má za sebou i zkušenosti z kvalitních mezinárodních turnajů kvalitativně srovnatelných s EYBL.
 
BK Beroun - TJ Sokol Pražský 49:43 (+6)
Body: Prell 11, Macek, Pšenička po 10, Sáss 8, Frýdl 6, Franta, Bílek po 2
 
Komentář trenéra: K utkání jsme opět nebyli připraveni kompletní, chyběli nám z různých důvodů Svoboda, Povolný, Pospíchal. Zápas začal v obrovském tempu, nezaujatý divák měl možná chvílemi pocit, že je na tenise. Hra se přelévala z jednoho koše na druhý a obrovské tempo škodilo kvalitnímu zakončení, což se promítlo do konečného skóre.
Sokol měl snahu hrát "basketbal", nekouskoval hru, což nám vyhovovalo. Rozdíl byl především v obranném doskoku, kde přeci jenom naše větší vyspělost slavila úspěch. Zapracovat budeme muset dále na kontrole tempa hry a větší týmové spolupráci.
Každopádně tým si zaslouží za odvedenou práci pochvalu.

Družstvo U14 je ochromeno v žákovské lize, díky nemožnosti zapojení pražských hráčů. A výsledky tomu bohužel odpovídají. Na základě této skutečnosti jsme se rozhodli absolvovat kvalitní "Republic Tour", která nám pro tyto hráče zajistí jejich ideální rozvoj.Pro první utkání jsme zvolili regionální družstvo TJ Sokol Kbely.
 
BK Beroun - TJ Sokol Kbely 69:36 (+33)
Body: Prell 16,  Macek, Pšenička po 12, Svoboda 10, Sejk, Bílek po 6, Rogie 3, Franta, Pospíchal po 2
 
Komentář trenéra: Po peripetiích tohoto družstva procházíme obdobím konsolidace. Pro první utkání v novém složení jsme si zvolili regionálního soupeře TJ Sokol Kbely, což se ukázalo jako volba správná. Naši hru provázelo mnoho nepřesností a i přes to náskok ve skóre průběžně narůstal.Avšak utkání jasně  ukázalo na co se musíme v tréninku zaměřit. Možnosti naší hry ukázal úsek ve třetí čtvrtině, kde jsme hráli opravdu parádně. Zatím bych řekl, že 5 minut z 45-ti je málo :-). Každopádně tento zápas splnil očekávání, které jsem od něj měl. K lepším výkonům nás jistě posouvají i naše "old school dresy" :-)

PARTNEŘI KLUBU

Přihlášení pro trenéry

Hledejte na webu

On-line

Právě přítomno: 58 hostů a žádný člen