Basketbalový klub Beroun

Mladší minižákyně U12

BK Beroun – Sokol Sršni Písek 36:30 (10:6, 10:4, 4:10, 12:10)

Body: Vassilyeva 12, Frajerová 9, Štvánová 8, Jungová 4, Novotná 3

 

BK Beroun – BK Strakonice „A“ 28:52 (6:8, 8:20, 6:16, 8:8)

Body: Frajerová, Štvánová, Vassilyeva po 6, Dyrynková, Jahnátková po 4, Štechová 2

 

BK Beroun – BK Strakonice „B“ 27:26 (6:3, 6:9, 6:8, 9:6)

Body: Štvánová 8, Štechová 5, Frajerová a Vassilyeva po 4, Novotná, Dyrynková a Jahnátková po 2

 

Ve středu 27.12.2012 se zúčastnilo družstvo dívek U11 turnaje ve Strakonicích. Účastníky turnaje byla družstva BK Strakonice A a B, Sokol Sršni Písek a naše BK Medvědi Beroun.

 

V úvodním utkání jsme nastoupili proti chlapeckému týmu U10 z Písku. Holky dobře bránily a měly po celou dobu nad průběhem utkání kontrolu. Výsledek nám zkazila nepovedená 3.čtvrtina a nepozornost na koncích prvních třech čtvrtin, kdy jsme dostali zbytečných 6 bodů v posledních sekundách zmíněných čtvrtin.

 Ke druhému utkání jsme nastoupili proti domácím Strakonicím A. Úvod a závěr zápasu byl vyrovnaný. Bohužel nám utekl prostředek zápasu. To rozhodlo o vítězství domácích.

 

V posledním zápase jsme se střetli s druhým týmem Strakonic. Byla to bitva se vším, co ke krásnému basketu patří. Bojovný výkon, zlepšená a hlavně chytrá obrana. V poločase byl stav vyrovnaný 12:12. Nám bohužel utekl úvod poslední čtvrtiny a tak jsme prohrávali už 24:18. Podařilo se nám však zastavit nastupující bodovou šňůru soupeře a po několika pěkných akcích jsme vyrovnali na 24:24. Pak se hrálo dlouhých 5 minut bez bodů. Po vynikající obraně a vypíchnutých míčích jsme měli několik rychlých protiútoků. Bohužel jsme žádný neproměnili. Když jsme neproměnili ani žádné šestky, začínalo být jasné, že kdo dá koš, vyhraje. Naneštěstí jsme to byli my, kdo koš v poslední minutě dostal. Následující útok jsme nevyužili, asi třikrát jsme netrefili po doskocích z pod koše. O míč jsme přišli 40 vteřin před koncem. Útok měl soupeř a v mini se 24 vteřin nepočítá. Holky bránily za mohutného povzbuzování jako opravdové medvědice (jako ta, co ji máme za maskota i na dresech). Dlouho se nám však nedařilo míč získat. Už to vypadalo, že to Strakonice dohrají do konce. Pak náš tlak v obraně přece jen slavil úspěch. Soupeř si ukopl míč do autu. A nastal taktický souboj, který holky zažily poprvé v životě. Tři timeouty v posledních 16 vteřinách.

Ten první nás posunul na útočnou polovinu. Zbývalo správně zahrát signál. To se podařilo. A co víc, stalo se to nejlepší, co mohlo. Koš s faulem. Další time na vydechnutí a uklidnění. Za sebe můžu říct, že jsem byl poměrně klidný. V zápase jsme nedali 7 šestek ze 7. Věřil jsem, že tuhle už musíme dát (čistě statisticky J ). A Sára ji dala. Následoval time soupeře a hra se stěhovala pod náš koš. Do konce zbývalo 13 vteřin. Ubránili jsme je.

 

 

 

 

 

Turnaj se hrál pod záštitou pana Miroslava Vondřičky. Bylo nám velkou ctí, když nám tento nestor nejen strakonického basketu (trénoval také ženskou reprezentaci) byl po zápase pogratulovat k vítězství. Vyjádřil také potěšení nad novými začátky basketu v Berouně. Byl jsem naměkko hlavně kvůli holkám, které takové zápasy pro svůj růst potřebují.

Děkujeme strakonickým za skvěle zorganizovaný turnaj s citlivým přistoupením k soudcování. Profesionální rozhodčí se mají ještě co učit. 

 

 

 

 

 

 

 

BK Beroun U12G - Rodiče U12G 48:44

 

Vánoční večírek U12G - dívky minibasketbal Beroun

 Perfektní atmosféra, bohatá účast a speciální pravidla. A nakonec dort. V první a třetí čtvrtině nesměl tým rodičů driblovat, holky směly drbat bez omezení. Hodnota bodů byla také pozměněna. V první čtvrtce platil koš rodičů za bod, koš holek platil za bodů pět. Ve druhé čtvrtině spadla hodnota koše pro holky na 4 body a ve třetí na body 3. Rodičovské koše byly pořád po bodu. Do poslední čtvrtky se hodnota košů vyrovnala a všichni měli koš za dva body.

 

Trenéři ve 2.čtvrtině posílili tým rodičů a pomohli dostat rodiče do vedení. V poslední čtvrtce se ale ukázalo, jací ti naši trenéři jsou. Převlékli docela obyčejně dresy a v poslední čtvrtině nastoupili za svoje holky.

Byla legrace, holky si nakonec zatancovaly vítězný tanec a všichni snědli zasloužený dort. Díky všem za účast. 

Konec roku ale ještě nemáme. Ve středu 27.12.2017 nás čeká vánoční turnaj ve Strakonicích. 

Společné foto dívky BK Beroun a rodiče - minibasketbal Beroun

SKB Rokycany U11mix – BK Beroun U11G 10:96

Body: nepsal se zápis

 

Holky si proti Rokycanům s chutí zastřílely. Zápas je bavil a to je to nejdůležitější. Lépe běhaly, nebály se driblovat, chodit do zakončení, běhat do protiútoků. Správně bránily, bojovaly, vrhaly se na zem po míči, doskakovaly,… Celé je to v hlavě. Benešova se bály už tři dny předem a některé prý ani nespaly… Na lavičce mi pak říkaly, že nechtějí na hřiště. Naopak proti Rokycanům se hlásily, aby mohly na hřiště, těšily se. Kdyby mohly, hrály by v deseti laughing

BK Beroun U12G - BA Sparta U12G 49:71 (5:6, 10:31, 16:15, 18:19)

Body: Štechová 12, Štvánová 10, Frajerová 8, Novotná, Vassilyeva a Kaštánková A. po 4, Staedtler, Jahnátková a Kubelková po 2, Dyrynková 1, Školová, Jungová a Fialová.

 

BK Beroun U12G - BA Sparta U12G 52:103 (7:29, 8:22, 7:37, 30:15)

Body: Vassilyeva 12, Štechová 10, Novotná a Jungová po 6, Frajerová 5, Štvánová a Kaštánková A. po 4, 

Staedtler a Kubelková po 2, Fialová 1, Hervertová, Dyrynková, Jahnátková a Roubalová.

 

Vynikající výkon našich nejmladších dívek a určitě zatím nejlepší mistrovský zápas v tomto ročníku. V prvním utkání jsme sehráli se Spartou naprosto vyrovnaný zápas, kde nám uteklo několik minut ve druhé čtvrtině, v níž získal soupeř rozhodující náskok. Zlepšená obrana, chuť bojovat a úžasná podpora diváků, tak lze stručně charakterizovat celé utkání.

 

Ve druhém utkání si zahrála celá lavička, aby i méně zkušené hráčky sbíraly cenné zkušenosti. Pochvalu zaslouží všechny hráčky za bojovnost a rodiče za podporu z hlediště. Za sebe musím pochválit rozhodčího Michala Duba, který ukázal všem ostatním rozhodčím, jak přistupovat k utkání malých minižáčků. Trpělivě vysvětloval proč a co píská, radil hráčkám, kam se postavit, co dělat. A ukázal obrovský cit pro hru.  


BK Beroun U12G - BC Benešov U12G 2:127   (0:41 0:67 2:97) 
Body: Štvánová 2

 

BK Beroun U12G - BC Benešov U12G 13:106
Body: Vassilyeva 4, Frajerová 4, Štechová 4, Štvánová 1

 

V sobotu 2.12.2017 jsme sehráli další soutěžní dvojutkání. Tentokrát byla na řadě odveta proti silnému Benešovu. Hráli jsme proti o rok až dva roky starším hráčkám, které basketbal hrají seriozně už 4. sezónu. V porovnání s naší 1. opravdovou sezónou se ukázal propastný rozdíl ve výkonnosti. Navíc polovina našich hráček nehraje ještě ani rok.

Děkuji rodičům za trpělivost. Nehrajeme nyní za co nejlepší výsledek, potřebujeme získávat herní zkušenosti, zejména s bráněním. Je třeba mít na paměti, že basketbal je hra složitá a náročná na naučení (a i kvůli tomu krásná). Nelze se všechny dovednosti naučit ze dne na den nebo za rok, dva. My trenéři vidíme na hráčkách obrovský pokrok. Bohužel zápasy proti takto vyspělým týmům prostě bolí. A to nejen na těle. Tady si dovolím (když už jsem minule pochválil rozhodčího Duba) vyjádřit se k výkonu paní rozhodčí Lucie Moravcové. Předvedla úplný opak než pan Dub. Byla mimořádně necitlivá a pískala (v naší malé tělocvičně, kde není za koncovou lajnou dostatek místa) opakovaně přešlapy při vyhození z autu holkám, které hrají půl roku (nenechávala povinný metr obránce od čáry). Nechala holky strašně otloukat a promíjela i tak silnému týmu Benešova očividné fauly rukama, které trvaly přes půl hřiště. Proto vyvíjíme z lavičky na rozhodčí tlak. Paní rozhodčí začala pískat aspoň trošku a holky díky tomu házely aspoň šestky, kterými se dostaly do útoku. Bohužel takový výkon rozhodčích decimuje hlavně duši a hráčky se pak bojí vůbec hrát.  


 ŠSK Příbram U12G - BK Beroun U12G 55:10 (10:6, 7:2, 18:0, 20:2)
Body: Frajerová a Štechová po 4, Školová 2

Po zápase se Spartou určitě druhý nejlepší výkon našich nejmladších dívek. V zápase jsme vedli 2:0 a 4:2. Zejména zlepšená obrana znamenala poločasový stav 17:8. Bohužel se po přestávce projevil věkový rozdíl, když za Příbram hrají na výjimky hráčky ročníku 2005.

 

ŠSK Příbram U12G - BK Beroun U12G 74:25 (20:2, 21:8, 21:8, 12:7)
Body: Frajerová 8, Štechová 4, Jungová 3, Štvánová, Dyrynková, Vassilyeva, Kaštánková A. a Školová po 2

Ve druhém zápase si zase zahrála všechna děvčata a sbírala tak cenné zkušenosti. Musím opět pochválit oba rozhodčí. Pánové Radek Šťavík a Michal Dub odvedli perfektní výkon.

Podrobné výsledky a tabulky se statistikami najdete zde: http://stc.cbf.cz/souteze.html

BK BEROUN - WOLVES RADOTÍN 100:23 (30:9, 22:8, 22:2, 26:4)
Body: Vassilyeva 22, Štechová 18, Dyrynková 16, Frajerová 12, Kaštánková A. a Novotná po 10,

Jahnátková a Kubelková po 4, Školová a Jungová po 2, Staedtler, Fialová a Hervertová.

 

 Ve středu 4.10.2017 se naše nejmladší dívky utkaly v přípravném zápase s hráčkami Wolves Radotín. Po mnoha zápasech proti buď starším nebo déle hrajícím a zkušenějším hráčkám jsme proti sobě měli méně zkušené hráčky. Holky byly před zápasem viditelně nervózní a snad se i trochu bály. Ale těšily se!

Po letošním úvodním kole a prvním ostrém soutěžním utkání v jejich životě byly obavy na místě. V Benešově totiž prohrály 122:3 a 106:13.

 

Začátek zápasu naznačil, že by naše hráčky mohly vyhrát. Nic však nenaznačovalo, že by holky měly vyhrát nějak výrazně. Vedli jsme sice záhy 4:0 a potom 6:3. Ale to bylo do 3. minuty všechno. Pak si vzali trenéři soupeře time out. Naše hráčky se po oddechovém čase uklidnily, zrychlily přechod do útoku a po pěkných přihrávkách a díky zlepšené obraně to bylo 18:3. 12 bodová šňůra našich hráček po perfektní obraně znamenala další time soupeře. Ani ten v tu chvíli rozjeté medvědice nezastavil.
Ve druhé čtvrtce nastoupila naše druhá pětka, nikoli však výkonem. Zdálo se, že si soupeř nechal, jako taktický krok a překvapení, tu jejich lepší první pětku na druhou čtvrtinu. Holky dál pokračovaly v bojovném výkonu a skóre dál narůstalo. Holky se nakonec dočkaly i vytoužené stovky. Když zaznamenaly 100. bod, vypadalo to, že zboří tělocvičnu.
Nakonec se ještě tréninkově nastavovalo 5 minut. V prodloužení nastoupily najednou všechny méně zkušené hráčky najednou. Bylo příjemným zjištěním, že si věděly na hřišti rady. Holky mají samozřejmě stále co zlepšovat. Také vědí, že musí pravidelně trénovat, aby je to bavilo tak jako tento zápas.

PARTNEŘI KLUBU

Reklama

Přihlášení pro trenéry

Hledejte na webu

On-line

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

Copyright © 2009 Temproly.    Seo servis   Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web         Počet návštěv: