SK Velká Ohrada 28:25 BK Beroun (12:2, 8:13, 4:4, 4:6)

B: Böhm 9, Matula 6, Dostál 4, Lysov 4, Antl 2

SK Velká Ohrada 33:31 BK Beroun (4:14, 14:4, 4:3, 11:10)

B: Matula 8, Pázler 6, Böhm 5, Antl 4, Lysov 2, Hruška 2, Svatoš 2, Dvořák 2

První zápas kluci odstartovali velice špatně. Začátek zápasu velice podcenili a soupeři toho využili. Obrana skoro neexistovala a v útoku házeli míč soupeři přímo do rukou. Když už se dostali k volné střele, tak nebyli schopní střelu proměnit. To je pak trápilo oba zápasy. V druhé části se trochu vzpamatovali a předvedli  několik hezkých protiútoků. Ve druhé půli bojovali a snažili se výsledek otočit, ale sráželo je špatné obranné doskakování. Soupeři kluci povolili klidně i tři střelecké pokusy za útok a to je prostě moc. V kombinaci s jejich mizernou střelbou to bylo smrtící.

Do druhého zápasu kluci vstoupili velice dobře, jenže si ve druhé čtvrtině opět vybrali horší chvilku. Kluci opět začali v útoku zmatkovat a v obraně v podstatě nebyl žádný box out. Ještě dvě minuty před koncem naši kluci vedli o bod, ale pak rozhodčí soupeři věnoval minimálně sporné čtyři trestné hody. Soupeři dvě proměnili a kluci už nedokázali zareagovat.

Tyto dvě prohry nás teď velice mrzí, protože případná vítězství nás už mohla posunout do finálové čtyřky. Kluci si musí uvědomit, že o titul se nebojuje jako v první čtvrtině prvního utkání. V posledních zápasech musí aspoň jednou vyhrát, aby si zajistili postup mezi nejlepší týmy v kraji.

BK Beroun 54:42 BC Benešov (9:16, 19:10, 10:6, 16:10)

B: Matula 14, Kopic 12, Koryčanský 9, Dvořák 7, Hamerník 6, Šašek 2, Böhm 2, Relich 2

BK Beroun 51:61 BC Benešov (12:8, 12:16, 16:18, 11:19)

B: Kopic 19, Matula 10, Hamerník 6, Leipert 4, Böhm 4, Dvořák 4, Relich 2, Koryčanský 2

Hned na začátku nového roku čekal kluky boj o první místo. Začátek prvního utkání je ale zaskočil. Báli se hrát a až po následném oddechovém čase se na hřišti rozkoukali a konečně se trefili do koše. V druhé části už to ale bylo ono. Kluci hráli naprosto skvěle a bojovali o každý míč. Nasazení bylo opravdu maximální.Kluci soupeři povolili jen 10 bodů za čtvrtinu a nepříznivý stav z první čtvrtiny otočili. Druhá půle pokračovala v maximálním tempu a k vidění byl hezký mládežnický basketbal. Oba týmy si nenechali nic zadarmo, i když o trochu dravější byli naši hráči, kteří si nakonec došli pro zasloužené vítězství.

Do druhého zápasu jsme vstoupili o dost líp. Vedení 10:0 nám ale dlouho nevydrželo. Soupeř se vzpamatoval a mírně naše kluky přehrával. Nepředváděli jsme tak bojovný výkon jako v prvním utkání. V obraně jsme občas zbytečně zaspali a v útoku přicházely zbytečné ztráty. V poslední čtvrtině jsme bohužel totálně odpadli a Benešov toho využil a zaslouženě zvítězil.

Kluci zejména v prvním zápase předvedli, jak se bojuje o první místo a výhrou odsunuli na druhé místo ve skupině B právě Benešov

BK Beroun 43:36 Kelti Nové Strašecí (10:6, 8:9, 10:8, 15:13)

B: Kopic 8, Dostál 6, Šašek 5, Hamerník 5, Pylypets 5, Hanzl 4, Svatoš 4, Koryčanský 2, Relich 2, Dvořák 2

BK Beroun 62:55 Kelti Nové Strašecí (12:19, 18:8, 13:22, 19:6)

B: Kopic 23, Dvořák 7, Hamerník 7, Šašek 6, Koryčanský 6, Pylypets 4, Hanzl 3, Relich 2, Hruška 2, Dostál 2

Klukům to od začátku prvního zápasu vůbec nešlo. Míč jim v driblinku padal z ruky, přihrávky většinou končili v rukou soupeře a když už se dostali k zakončení, tak se nemohli trefit. Chválím je ale za to, že se na to nevykašlali a celé dva zápasy bojovali až do konce. Tato dvě vítězství jsou velice cenná, ale rozhodně to nebyla žádná pěkná podívaná.

BK Beroun 75:39 BA Sparta "C" (25:11, 12:7, 22:11, 16:10)

B: Matula 18, Pázler 11, Lysov 10, Hamerník 8, Relich 6, Böhm 5, Kopic 5, Leipert 4, Dostál 4, Šašek 2, Dvořák 2

BK Beroun 69:43 BA Sparta "C" (20:7, 19:11, 18:5, 12:20)

B: Böhm 8, Dvořák 8, Lysov 8, Matula 8, Pázler 8, Dostál 6, Hamerník 6, Antl 4, Relich 4, Šašek 4, Svatoš 3, Kopic 2

O víkendu k nám zavítalo "céčko" Sparty. V první utkání nám vůbec nešli začátky čtvrtin. Start utkání byl takový nervózní a kluci hodně ztráceli míče. V posledních minutách první části se ale osmělili a soupeře naprosto přejeli šňůrou 12:0. Druhá část byla ve stejném duchu. Start zmatený a poté šňůra 9:2 a navýšení rozdílu ve skóre. Druhou půli kluci opět nezačali dobře a chvíli i prohrávali, ale poté zase zabrali, přestali dělat chyby a rychlými protiútoky se jim dařilo skórovat. V poslední části kluci nepolevili a dokráčeli k celkem vysokému vítězství.

Před druhým zápasem jsem kluky varoval před podceněním soupeře, protože kluci U12 se stejným soupeřem svůj druhý zápas vypustili a zaslouženě prohráli, i když první utkání vyhráli asi o 40. Asi to pomohlo, protože do zápasu vstoupili aktivně a soupeře nepouštěli do lehkých střel. Jen posílali někdy zbytečně hosty na trestné hody, které ale soupeř nevyužil. Kluci opravdu makali celý zápas, až do posledních čtyř minut. Poté se na hru absolutně vykašlali a zápas jen odchodili.

BK Beroun 75:27 BŠ Tygři Praha (18:3, 11:6, 23:11, 23:7)

B: Hamerník 15, Matula 15, Böhm 10, Koryčanský 8, Pylypets 6, Pázler 6, Relich 6, Lysov 4, Antl 2, Svatoš 2,

Hanzl 1

BK Beroun 59:39 BŠ Tygři Praha (15:11, 15:7, 12:7, 17:14)

B: Matula 13, Hamerník 11, Dvořák 8, Antl 8, Böhm 6, Pylypets 5, Pázler 4, Relich 2, Koryčanský 2

Do prvního zápasu jsme vstoupili velice dobře. Kluci skvěle bránili a nedovolili soupeři skoro žádné střely. Získávali hodně míčů z vypíchnutých přihrávek a poté z rychlých protiútoků lehce skórovali. První půle byla opravdu dobrá a výsledek odpovídal předvedené hře. V druhé půli kluci pokračovali ve stejném duchu a rozdíl ve skóre přibýval. Dokonce i pár košů levačkou padlo :-)

Do druhého zápasu kluci vstoupili naopak vlažně, což už je naše tradice. Kluci první zápas vyhrají a pak si myslí, že jsou mistři světa. Obrana byla jen vlažná a soupeř často lehce skóroval. Aspoň v útoku jsme zbytečně neztráceli míč a občas předvedli hezký pohyb míče, který vedl k proměněnému koši. Na vítězství tohle sice stačilo, ale s předvedeným výkonem ve druhém zápase nemůžeme být spokojeni. Hlavně v obraně.