BK Beroun 39:83 BC Kolín (6:17, 10:23, 9:26, 14:17)

B: Matula 6, Pylypets 6, Dvořák 5, Böhm 4, Relich 4, Svatoš 4, Hamerník 3Koryčanský 3, Lysov 2, Pázler 2

BC Kolín 80:24 BK Beroun (24:6, 20:4, 18:6, 18:8)

B: Pylypets 4, Šašek 4, Svatoš 3, Hamerník 3, Lysov 3, Leipert 2, Pázler 2, Dostál 2, Dragoun 1

Kluci skončili po základní části ve skupině B, o horší vzájemný zápas s první Benešovem, těsně druzí a proto je čekal zápas o bronz proti druhému celku ze skupiny A. Začátek se klukům velice povedl. Začali akivně a rychle vedli 6:0, ale poté se soupeř oklepal a zařadil vyšší stupeň a začal naše kluky válcovat. Kolín byl všude o krok dříve. První část zakončil šňůrou 17:0 a ve zbytku zápasu pokračoval v navyšování rozdílu ve skóre. Naši kluci se silnějším a vyspělejším soupeřem bojovali na maximum, ale na lepší výsledek to nestačilo.

Odveta na hřišti soupeře už byla jen formalita. Kluci k tomu přistoupili dobře a celý zápas makali naplno a sbírali zkušenosti. Sezonu tedy zakončili na čtvrtém místě, což je oproti loňskému roku, kdy s jednou výhrou byli na posledním místě, velké zlepšení.

Krajský přebor kluci U12

BA Sparta „C“ 20:53 BK Beroun (0:17, 9:8, 2:17, 9:9)

B: Matula 11, Šašek 10, Böhm 6, Hamerník 5, Lysov 4, Pylypets 4, Dvořák 4, Koryčanský 4, Dostál 2, Kopic 2, Pázler 1

BA Sparta „C“ 25:30 BK Beroun (0:8, 9:11, 2:3, 13:2, 1:6)

B: Matula 7, Šašek 5, Antl 4, Pázler 4, Dvořák 4, Hamerník 3, Lysov2, Dostál 1

Kluci zavítali v posledním kole základní části na palubovky Sparty a poprvé v sezoně se povedlo na zápas odjet v plném počtu 15ti hráčů. Kluci byli natěšení a od začátku to potvrzovali. V první čtvrtině nedovolili soupeři ani bod a v útoku přesně a rychle zakončovali. Ve druhé části přišel ale velký útlum a dokonce čtvrtinu prohráli, nicméně po poločase opět zabrali a kvalitní obranou rozdíl ve skóre opět navýšili až na konečných 33 bodů.

K druhému zápasu, jako už tradičně, kluci přistoupili naprosto lehkovážně. Moc se nesoustředili na výkon a i když po třech částech vedli, tak se na předvedenou hru nedalo moc koukat. Vrchol přišel v poslední čtvrtině, kterou jasně ovládla Sparta a poslala zápas za nerozhodnutého stavu do prodloužení. O přestávce před prodloužením přišla od trenéra zasloužená „sprcha“, která kluky evidentně probrala. V prodloužení už jasně dominovali a dovedli zápas do vítězného konce.

Kluci tedy končí po základní části na druhém místě skupiny B krajského přeboru a čekají na soupeře k zápasu o bronz ze skupiny A.

Krajský přebor kluci U13

BŠ Tygři Praha 70:12 BK Beroun (20:3, 27:3, 12:6, 11:0)

B: Matula 4, Relich 3, Dvořák 2, Lysov 2, Dragoun 1

BŠ Tygři Praha 83:11 BK Beroun (20:2, 14:1, 26:4, 23:4)

B: Matula 6, Lysov 2, Dvořák 2 Dragoun 1

Kluci od začátku tahali proti zkušenějšímu soupeři za kratší konec a vůbec se jim nedařilo s Tygry držet krok. To se samozřejmě může stát, ale nemůžeme se kvůli tomu vykašlat na nasazení a druhý zápas odchodit.

SK Velká Ohrada 28:25 BK Beroun (12:2, 8:13, 4:4, 4:6)

B: Böhm 9, Matula 6, Dostál 4, Lysov 4, Antl 2

SK Velká Ohrada 33:31 BK Beroun (4:14, 14:4, 4:3, 11:10)

B: Matula 8, Pázler 6, Böhm 5, Antl 4, Lysov 2, Hruška 2, Svatoš 2, Dvořák 2

První zápas kluci odstartovali velice špatně. Začátek zápasu velice podcenili a soupeři toho využili. Obrana skoro neexistovala a v útoku házeli míč soupeři přímo do rukou. Když už se dostali k volné střele, tak nebyli schopní střelu proměnit. To je pak trápilo oba zápasy. V druhé části se trochu vzpamatovali a předvedli  několik hezkých protiútoků. Ve druhé půli bojovali a snažili se výsledek otočit, ale sráželo je špatné obranné doskakování. Soupeři kluci povolili klidně i tři střelecké pokusy za útok a to je prostě moc. V kombinaci s jejich mizernou střelbou to bylo smrtící.

Do druhého zápasu kluci vstoupili velice dobře, jenže si ve druhé čtvrtině opět vybrali horší chvilku. Kluci opět začali v útoku zmatkovat a v obraně v podstatě nebyl žádný box out. Ještě dvě minuty před koncem naši kluci vedli o bod, ale pak rozhodčí soupeři věnoval minimálně sporné čtyři trestné hody. Soupeři dvě proměnili a kluci už nedokázali zareagovat.

Tyto dvě prohry nás teď velice mrzí, protože případná vítězství nás už mohla posunout do finálové čtyřky. Kluci si musí uvědomit, že o titul se nebojuje jako v první čtvrtině prvního utkání. V posledních zápasech musí aspoň jednou vyhrát, aby si zajistili postup mezi nejlepší týmy v kraji.

BK Beroun 54:42 BC Benešov (9:16, 19:10, 10:6, 16:10)

B: Matula 14, Kopic 12, Koryčanský 9, Dvořák 7, Hamerník 6, Šašek 2, Böhm 2, Relich 2

BK Beroun 51:61 BC Benešov (12:8, 12:16, 16:18, 11:19)

B: Kopic 19, Matula 10, Hamerník 6, Leipert 4, Böhm 4, Dvořák 4, Relich 2, Koryčanský 2

Hned na začátku nového roku čekal kluky boj o první místo. Začátek prvního utkání je ale zaskočil. Báli se hrát a až po následném oddechovém čase se na hřišti rozkoukali a konečně se trefili do koše. V druhé části už to ale bylo ono. Kluci hráli naprosto skvěle a bojovali o každý míč. Nasazení bylo opravdu maximální.Kluci soupeři povolili jen 10 bodů za čtvrtinu a nepříznivý stav z první čtvrtiny otočili. Druhá půle pokračovala v maximálním tempu a k vidění byl hezký mládežnický basketbal. Oba týmy si nenechali nic zadarmo, i když o trochu dravější byli naši hráči, kteří si nakonec došli pro zasloužené vítězství.

Do druhého zápasu jsme vstoupili o dost líp. Vedení 10:0 nám ale dlouho nevydrželo. Soupeř se vzpamatoval a mírně naše kluky přehrával. Nepředváděli jsme tak bojovný výkon jako v prvním utkání. V obraně jsme občas zbytečně zaspali a v útoku přicházely zbytečné ztráty. V poslední čtvrtině jsme bohužel totálně odpadli a Benešov toho využil a zaslouženě zvítězil.

Kluci zejména v prvním zápase předvedli, jak se bojuje o první místo a výhrou odsunuli na druhé místo ve skupině B právě Benešov