BK Beroun 75:39 BA Sparta "C" (25:11, 12:7, 22:11, 16:10)

B: Matula 18, Pázler 11, Lysov 10, Hamerník 8, Relich 6, Böhm 5, Kopic 5, Leipert 4, Dostál 4, Šašek 2, Dvořák 2

BK Beroun 69:43 BA Sparta "C" (20:7, 19:11, 18:5, 12:20)

B: Böhm 8, Dvořák 8, Lysov 8, Matula 8, Pázler 8, Dostál 6, Hamerník 6, Antl 4, Relich 4, Šašek 4, Svatoš 3, Kopic 2

O víkendu k nám zavítalo "céčko" Sparty. V první utkání nám vůbec nešli začátky čtvrtin. Start utkání byl takový nervózní a kluci hodně ztráceli míče. V posledních minutách první části se ale osmělili a soupeře naprosto přejeli šňůrou 12:0. Druhá část byla ve stejném duchu. Start zmatený a poté šňůra 9:2 a navýšení rozdílu ve skóre. Druhou půli kluci opět nezačali dobře a chvíli i prohrávali, ale poté zase zabrali, přestali dělat chyby a rychlými protiútoky se jim dařilo skórovat. V poslední části kluci nepolevili a dokráčeli k celkem vysokému vítězství.

Před druhým zápasem jsem kluky varoval před podceněním soupeře, protože kluci U12 se stejným soupeřem svůj druhý zápas vypustili a zaslouženě prohráli, i když první utkání vyhráli asi o 40. Asi to pomohlo, protože do zápasu vstoupili aktivně a soupeře nepouštěli do lehkých střel. Jen posílali někdy zbytečně hosty na trestné hody, které ale soupeř nevyužil. Kluci opravdu makali celý zápas, až do posledních čtyř minut. Poté se na hru absolutně vykašlali a zápas jen odchodili.

BK Beroun 75:27 BŠ Tygři Praha (18:3, 11:6, 23:11, 23:7)

B: Hamerník 15, Matula 15, Böhm 10, Koryčanský 8, Pylypets 6, Pázler 6, Relich 6, Lysov 4, Antl 2, Svatoš 2,

Hanzl 1

BK Beroun 59:39 BŠ Tygři Praha (15:11, 15:7, 12:7, 17:14)

B: Matula 13, Hamerník 11, Dvořák 8, Antl 8, Böhm 6, Pylypets 5, Pázler 4, Relich 2, Koryčanský 2

Do prvního zápasu jsme vstoupili velice dobře. Kluci skvěle bránili a nedovolili soupeři skoro žádné střely. Získávali hodně míčů z vypíchnutých přihrávek a poté z rychlých protiútoků lehce skórovali. První půle byla opravdu dobrá a výsledek odpovídal předvedené hře. V druhé půli kluci pokračovali ve stejném duchu a rozdíl ve skóre přibýval. Dokonce i pár košů levačkou padlo :-)

Do druhého zápasu kluci vstoupili naopak vlažně, což už je naše tradice. Kluci první zápas vyhrají a pak si myslí, že jsou mistři světa. Obrana byla jen vlažná a soupeř často lehce skóroval. Aspoň v útoku jsme zbytečně neztráceli míč a občas předvedli hezký pohyb míče, který vedl k proměněnému koši. Na vítězství tohle sice stačilo, ale s předvedeným výkonem ve druhém zápase nemůžeme být spokojeni. Hlavně v obraně.

Kluci U13

BC Benešov 63:30 BK Beroun (24:4, 12:7, 17:6, 10:13)

B: Dostál 6, Böhm 6, Kopic 4, Hamerník 4, Pázler 4, Lysov 2, Svatoš 2, Dvořák 1, Relich 1

BC Benešov 47:32 BK Beroun (16:12, 8:10, 10:2, 13:8)

B: Hamerník 7, Böhm 6, Dvořák 6, Dostál 4, Svatoš 4, Lysov 3, Kopic 2,

První zápas velice ovlivnil pozdní příjezd většiny kluků, protože trčeli v zácpě na dálnici D1. Rozcvičili se sotva 10 minut a šli na to. Bohužel to podle toho tak vypadalo, V první čtvrtině se v podstatě jen hledali na hřišti a seznamovali s míčem. To samé pokračovalo ve čtvrtině druhé a v poločase byl rozdíl ve skóre velice markantní. V druhé půli se výkon kluků zlepšil a ke konci zápasu se jim podařilo vyfaulovat jednoho ze soupeřících hráčů. Soupeř už neměl nikoho na střídání, takže naší kluci dohrávali jen proti 4 protihráčům, čehož využili jen ke zmírnění porážky.

Před druhým zápasem jsem se snažil kluky povzbudit, že na druhý zápas už budeme připraveni a na soupeře rozhodně mají. Zřejmě to pomohlo.

První minuty sice nebyly nic moc, ale pak se kluci rozjeli. V obraně nenechali soupeře lehce vystřelit a v útoku chodili rychle do zakončení a proměňovali. Nebýt posledních dvou minut, tak jsme první část vyhráli. Ve druhé čtvrtině pokračovali v dobrém výkonu a náskok Benešova stáhli na pouhé dva body. Třetí čtvrtina byla ovšem zase, jako by se odehrála v prvním utkání. Kluci vůbec neplnili pokyny a nebyli schopni trefit koš ani z jasných pozic. Čtvrtinu jsme prohráli 2:10 a do poslední části jsme šli s desetibodovým mankem, které už jsme nedokázali stáhnout.

V Benešově jsme sice zvítězit nedokázali, ale klukům patří pochvala, jak se vyhecovali a zabojovali ve druhém zápase. Věřím, že v domácí odvetě Benešov porazíme.

Krajský přebor U13

Kelti Nové Strašecí 27:45 BK Beroun (12:10, 5:12, 4:10, 6:13)

B: Hamerník 8, Dostál 8, Matula 8, Böhm 6, Pázler 6, Dvořák 4, Dragoun 2, Relich 2, Leipert 1

Kelti Nové Strašecí 34:26 BK Beroun (12:10, 4:5, 10:1, 8:10)

B: Matula 10, Hamerník 8, Dostál 6, Böhm 1, Dragoun 1

Také kluci U13 vstoupili do sezony. Čekal je výjezd do Nového Strašecí, k trochu netradičnímu soupeři.

Pořadatelé první zápas pojali celkem slavnostně. Připravili jmenovité představení hráčů a o zápasových pauzách měly představení místní roztleskávačky. Kluky to nejdřív trochu rozhodilo a start zápasu to poznamenalo. Zbytečně ztráceli míče a v koncovce byli nepřesní. Toho soupeř využil a vyhrál první čtvrtinu. V druhé části už si kluci zvykli na bouřlivou atmosféru. Zabrali v obraně a několika rychlými protiútoky strhli vedení na svoji stranu. Druhá půle pokračovala ve stejném stylu a vedení narostlo až na konečných 18 bodů.

Po zápase panovala mezi kluky až moc dobrá atmosféra. Začali si myslet, že jsou neporazitelní a že druhý zápas je jen formalita. Opak byl pravdou.

Soupeř zlepšil hru a proměňoval koše s velkou úspěšností. Naši kluci naopak ztráceli míč i bez ataku soupeřících obránců a v útoku se dokázal trefit jen Martin Matula, který držel aspoň skoro vyrovnaný výsledek. Druhou část sice berounští kluci vyhráli, ale předvedená hra tomu vůbec neodpovídala. Tolik ztrát kluci předvedli snad za celou loňskou sezonu. V poločasové pauze dostali kluci od trenéra zasloužený "fén", který bohužel nepomohl. Třetí čtvrtina byla naprosto šílená. Nebylo v ní v podstatě nic pěkného. V poslední části kluci předvedli v útoku několik pěkných akcí, které nakonec byly k ničemu, protože častokrát nesmyslně zaspali v obraně a soupeř jejich zaváhání využíval.

Druhý zápas jsme zaslouženě prohráli a doufám, že pro naše hráče to bude takové varování, že žádného soupeře nemůžou nikdy podcenit a že výhry se nerozdávají zadarmo.