Basketbalový klub Beroun

Muži A

Středočeská basketbalová liga

BK Kladno 78:64 BK Beroun

(14:16, 18:12, 20:20, 26:16)

B: Lysoněk 10, Sáss 9, Dragoun 8, Švandrlík 8, Vén 8, Karásek 7, Leopold 6, Peterka 6, Jiránek 2

 

ŠSK Slaný 57:82 BK Beroun

(12:23, 16:25, 10:17, 19:17)

B: Leopold 27, Lysoněk 12, Sáss 11, Peterka 9, Vén 8, Dragoun 7, Karásek 6, Jiránek 2

 

V sobotu jsme na "oblíbené" Kladno kvůli třem absencím vyjeli jen s devíti hráči. Začátek se nám hodně povedl. Hráli jsme rychlý basket a dokázali si vytvořit volné střely, které jsme dokázali proměnit. V obraně jsme ale měli problém se soupeřovým agresivním útočným doskokem, což nás provázelo celý zápas. V druhé části jsme začali nepochopitelně ztrácet velké množství míčů, i když na nás soupeř nijak výrazně netlačil. Tím jsme dali soupeři šanci, který jí neodmítl a do poločasu skóre otočil na svoji stranu. V druhé půli v podstatě pokračoval stejný výkon jako v první půli. V útoku jsme se dobrým pohybem uvolnili ke střelbě, nebo jsme využili výškové převahy pod košem, ale bohužel se v obraně pořád víc a víc zvětšoval problém s doskokem. Soupeř byl prostě agresivnější a proto zaslouženě vyhrál. Stejný problém máme s Kladnem už několik let. Hrajeme pohlednější basket, ale oni nás prostě vždy přehrají bojovností.

V neděli do Slaného ještě z důvodu pracovního vytížení nemohl odjet Plešoun, takže nás bylo jen 8. Na hřišti to ale nebylo vůbec poznat. Od začátku jsme byli nahecovaní na vítězství. V útoku jsme měli skvělý pohyb míče, který vždy vedl k absolutně volné střele a kdybychom nebyli v obraně tak přehecovaní, soupeř by nám snad ani nedal koš, protože v první části skóroval jen z trestných hodů. V druhé čtvrtině pokračoval stejný scénář a když bylo v poločase skóre +20 pro nás, bylo v podstatě hotovo. Druhou půli jsme drželi ve svých rukou a došli jsme si pro jasné vítězství.

                                                                                                                                                                                       (TP)

Středočeská basketbalová liga

Basketbal Pečky 54:91 BK Beroun (7:33, 13:18, 16:20, 18:20)

B: Látal 23, Lysoněk 20, Sáss 17, Karásek 6, Leopold 5, Peterka 5, Jiránek 5, Vén 3, Grubner 3, Vožeh 2, Paul 2

 

BK Český Brod 91:96 BK Beroun (21:21, 20:19, 27:22, 23:34)

B: Vožeh 30, Paul 16, Leopold 16, Sáss 12, Lysoněk 8, Karásek 5, Jiránek 4, Peterka 3, Grubner 2

 

 

V sobotu na nás v Pečkách čekalo pět statečných soupeřů. Domácí dali dohromady na zápas jen pět hráčů, takže úkol zněl jasně. Uběhat je, aby bylo co nejdříve jasno. To se nám povedlo hned v první čtvrtině a zbytek zápasu se jen dohrával. Na tomhle utkání bylo dobré akorát to, že někteří znovu našli své ztracené sebevědomí a to, že se nikdo nezranil. O kvalitě utkání asi nejvíc vypovídá, že jsme hráli akci, po které měl Žehy střílet volnou trojku. Střela bohužel lízla jen přední obroučku a tak se Honza mohl zase odebrat na střídačku, soustředit se na svojí zaslouženou podzimní dovolenou :-D.

Nedělní utkání v Brodě už bylo o dost zajímavější. Začátek jsme podcenili a nechali soupeře proměňovat volné střely. V útoku jsme většinou využívali výškovou převahu a dominantního Vožeha, kterému soupeři pod košem nic nedarovali. Rozhodčí povolili dost hrubou hru a někdy soupeřům prominul i tvrdé zákroky za hranou. Asi domácí nechtěli vyfaulovat, protože měli jen sedm hráčů. Celý zápas jsme prohrávali a problém byla pro nás hlavně obrana. Nebyli jsme schopni přibrzdit domácí střelce, kteří stříleli opravdu výborně. Čím víc se ale blížil konec zápasu, tím víc byli domácí nervóznější. Ke konci jsme konečně zlepšili obranu a necelou minutu před koncem trefil Lýsa trojku na vyrovnání. Další útok jsme zvolili útok "na jistotu" přes Žehyho a v závěru jsme potvrdili vítězství šestkami.

                                                                                                                                                                                            (TP)

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 82:62 BK Kralupy

(26:18, 24:21, 19:6, 13:17)

B:Leopold 15, Vožeh 13, Lysoněk 13, Švandrlík 12, Dragoun 7, Sáss 6, Grubner 6, Karásek 4, Látal 4, Jiránek 2

 

BK Beroun 102:46 BK EBC Mělník

(23:6, 28:15, 27:15, 24:10)

B: Peterka 15, Sáss 13, Karásek 13, Vožeh 12, Látal 12, Grubner 10, Švandrlík 9, Leopold 8, Lysoněk 6, Jiránek 4

 

Áčko opět hrálo doma, ale tentokrát se soupeři, s kterými se čekaly dvě jasné výhry. V sobotu přijel tým z Kralup jen se šesti hráči, takže od začátku bylo jasné, že je budeme chtít uhnat těsnou obranou a rychlými breaky. To se většinou dařilo, ale díky občasnému polevení v obraně nebyl náskok takový, jaký jsme si představovali. Po třiceti minutách, kdy jsme s mírnými výpadky makali naplno, jsme se na to úplně vykašlali a zbytek zápasu odchodili. Poslední čtvrtinu jsme tedy o 3 body prohráli a divákům jsme moc krásy neukázali.

Před nedělním zápasem nám coach důrazně vysvětlil, že ten sobotní závěr už se nesmí opakovat. Od první minuty jsme po soupeřích tvrdě šli a hned po první čtvrtině bylo vlastně jasno. Nás to naštěstí neuspokojilo a makali jsme až do konce. Odměnou pak bylo první "kilo" v sezoně.

Za 14 dní nás čeká první zápasy venku v Pečkách a v Českém Brodě. Doufejme, že udržíme vítěznou šňůru i tam.

(TP)

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 64:53 BA Poděbrady

(13:15, 15:6, 16:19, 20:13)

B: Vožeh 15, Paul 12, Leopold 12, Karásek 9, Sáss 6, Dragoun 5, Peterka 3, Látal 2

 

BK Beroun 67:61 BC Real Réma

(11:22, 16:15, 21:12, 19:12)

B: Vožeh 20, Karásek 14, Sáss 9, Leopold 6, Látal 5, Dragoun 4, Grubner 4, Paul 4, Lysoněk 1

Soutěž pro naše áčko začala zostra, protože k nám přijely hned dva přední týmy středočeské ligy. Tým z Poděbrad ještě loni hrál 2. ligu, takže jsme předpokládali kvalitního soupeře. To se hned od začátku potvrdilo. Velmi mladý tým nás trápil hlavně svým rychlým pohybem v útoku, se kterým jsme si v první čtvrtině nevěděli rady. Po deseti minutách jsme se konečně rozkoukali a zapnuli v obraně na plné obrátky. V půli jsme sice vedli, ale na hřišti to nebyla žádná sláva. Dokázali jsme si vytvořit volné pozice, ale měli jsme opravdu šílené procento střelby. Důkazem je 28 bodů v poločase. Druhý poločas začal, jako už pro nás tradičně, ospale. Soupeř se snažil hrát stále aktivně a dařilo se mu to. V poslední části jsme naštěstí sebrali zbytky sil, využili jsme naší převahu pod košem a v koncovce už jasně drželi vítězství.

V neděli přijela Réma jen se sedmi hráči, takže plán byl jasný. Chtěli jsme na ně hned od začátku tlačit a otrávit je. Realita byla ale jiná. Réma hrála chytře, my zbrkle a nemohli jsme popadnout dech. Asi ten brzký začátek :-). V poločase tedy -10, ale spoléhali jsme na to, že soupeř fyzicky odejde a my se naopak zvedneme a výsledek otočíme. Do třetí části jsme nastoupili opravdu dobře a tvrdou obranou jsme pomalu otáčeli výsledek. Do vedení jsme se sice dostali asi až 4 minuty před koncem, ale vítězství se počítá.

V prvních zápasech jsme nepředvedli nijak krásný basketbal, ale krásu jsme nahradili bojovností a hlavně jsme urvali dvě vítězství. Víme na čem pracovat a hned v příštích kolech 12. 10. a 13.10 doma to bude lepší.

(TP)

PARTNEŘI KLUBU

Přihlášení pro trenéry

Hledejte na webu

On-line

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

Copyright © 2009 Temproly.    Seo servis   Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web         Počet návštěv: