BK Beroun 71:47 ŠSK Slaný (20:6, 22:8, 15:12, 14:21)

B:Dostál 24, Hamerník 18, Svoboda 11, Zákostelský 8, Koryčanský 6, Bergmann 4,

BK Beroun 77:55 ŠSK Slaný (22:12, 16:14, 14:16, 25:13)

B: Hamerník 19, Svoboda 18, Koryčanský 16, Bergmann 8, Leipert 6, Zákostelský 4, Dostál 4, Merta 2

Do zápasu jsme kvůli podzimním prázdninám a nemoci postrádali pět hráčů základní rotace. Nastoupili jsme tedy jen v 11ti hráčích i se třemi nováčky. Kluci se s tím poprali výborně.

Do prvního zápasu se pustili opravdu s chutí. První minuta byla sice trochu slabší, ale pak se rozjeli a hráli opravdu dobře. Soupeřům brali míče a chodili rychle do protiútoků, které proměňovali. Po půli jsme tedy měli velký náskok a kluci se uspokojili. Třetí čtvrtinu ještě těsně vyhráli a poslední část už prohráli. Kluci bránili na půl plynu a jen často faulovali. Dokonce jsme z důvodu velkého množství faulů museli dohrávat dvě minuty ve čtyřech, ale na konečnou výhru už to nemělo vliv.

Po prvním zápase jsem kluky upozornil, aby se opět probrali, protože druhý zápas začíná opět za stavu 0:0. Kluci to pochopili a k zápasu přistoupili zodpovědně. Soupeře dobře bránili a k většímu náskoku chybělo jen proměňovat jasné šance. Ve třetí čtvrtině přišel herní útlum. Klukům zbytečně padal míč do autu, i když na ně soupeř nevyvíjel tlak. V poslední části opět zabrali a zápas rozhodli ve svůj prospěch.

BK Beroun 80:36 BA Sparta "B" (30:6, 22:10, 15:7, 13:13)

B: Hamerník 12, Koryčanský 12, Nejezchleba 12, Šašek 9, Dostál 8, Dragoun 7, Bergmann 6, Zákostelský 6, Pylypets 4, Šustr 2, Bárta 2

BK Beroun 60:65 BA Sparta "B" (16:25, 22:7, 6:18, 16:15)

B: Hamerník 20, Dragoun 8, Bergmann 6, Pylypets 6, Dostál 6, Šašek 4, Nejezchleba 4, Fischer 2, Bárta 2, Koryčanský 2

Netradičně v neděli nás čekala utkání proti spřátelenému klubu ze Sparty. Do prvního zápasu naši kluci vstoupili velice dobře. Soupeře nenechali vůbec hrát a jeho ztráty trestali rychlými koši. Do druhé části hostující trenér nasadil svoji lepší pětku, ale kluci si s ní dokázali také poradit, i když už ne takovým rozdílem. V poločase už byl rozdíl ve skóre 36 bodů a ve třetí části ho kluci ještě navýšili. Vytkl bych klukům jen to, že v poslední části přestali aktivně hrát a zbytek zápasu jen odchodili.

Druhý zápas byl bohužel úplně jiný. Kluci nastoupili s vědomím, že první zápas jasně vyhráli a soupeře podcenili. V první části začali vlažně a soupeř toho využil. Trestal naše lehkomyslné ztráty a vyhrál první čtvrtinu o 9 bodů. V druhé části se naši kluci vzpamatovali a výsledek zase otočili. V třetí části jsme opět tahali za kratší konec a rozjetý soupeř nám dával jeden koš za druhým. Po třech čtvrtinách jsme sice o 6 prohrávali, ale já pevně věřil, že to kluci v poslední čtvrtině otočí.  Po třech minutách jsme sice srovnali, ale po pár chybách soupeř opět odskočil a s tím se kluci už nedokázali poprat.

Stejně jako kluci U13 minulý měsíc jsme prohráli druhý zápas, když jsme první měli jasně pod kontrolou. Kluci si musí uvědomit, že výhru jim nikdo nedá zadarmo.

Krajský přebor U12 kluci

BC Wizards 0:101 BK Beroun (0:28, 0:24, 0:24, 0:25)

B: Hamerník 22, Dostál 16, Nejezchleba 14, SVoboda 10, Kopic 9, Dragoun 8, Šašek 6, Bergmann 4, Kyryčanský 4, Bárta 4, Fischer 2, Pylypets 2

BC Wizards 0:126 BK Beroun (0:32, 0:34, 0:30, 0:30)

B: Kopic 18: Svoboda 18, Pylypets 14, Dosál 14, Bergmann 14, Koryčanský 12, Hamerník 10, Šašek 10, Nejezchleba 8, Dragoun 6, Bárta 2

Kluci o víkendu vyrazili na palubovku soupeře, kde si zastříleli. Protihráči byli začátečníci a našim klukům nestačili, takže si kluci po domácí prohře spravili chuť.

BK Beroun 51:79 Kondoři Liberec (9:22, 17:13, 10:36, 15:8)
B: Kopic 13, Svoboda 12, Hamerník 7, Dostál 4, Zákostelský 4, Pylypets 3, Leipert 2, Šašek 2, Bárta 2, Nejezchleba 2

BK Beroun 82:89 Kondoři Liberec (17:26, 21:12, 17:31, 27:20)
B: Kopic 26, Svoboda 20, Leipert 10, Zákostelský 9, Hamerník 5, Pylypets 4, Bárta 2, Dostál 2, Nejezchleba 2, Šašek 1, Bergmann 1

Po prvním pořádném soustředění a několika přípravných utkáních sehráli tuto sobotu naši nejmladší kluci první letošní soutěžní utkání.
Věděli jsme, že soupeř z Liberce má ve svém kádru nadstandardního hráče U12 Daniela Sertiče, přes kterého chodí každý útok a je těžké ho zastavit. Zápasy tedy probíhaly v jasně nastoleném scénáři. V první čtvrtině Sertič a spol. udělali náskok a v nadcházející čtvrtině kluci soupeřův náskok stahovali.
První utkání jsme začali naprosto katastrofálně. 0:12 po čtyřech minutách nevypadalo vůbec dobře. Kluci se naštěstí po time outu probrali a zbytek čtvrtiny už byli rovnocenným soupeřem. Ve druhé čtvrtině jsme rozdíl malinko stáhli rychlou hrou dopředu a větší dravostí. Třetí čtvrtina byla ovšem špatná. Soupeř předváděl super hru, k Sertičovi se přidali i ostatní a my jen přihlíželi. Poslední část jsme sice vyhráli, ale vysoké prohře už nemohlo nic zabránit.
V druhém zápase už kluci nebyli vykulení a hráli naprosto vyrovnanou partii. Rozdíl tvořil jen soupeřův kapitán.
Ve druhé části jsme opět zabrali a v půli byl vyrovnaný stav. Po přestávce se hrála opět stejná písnička. Všichni se snažíme zastavit hostujícího Sertiče. Moc se to klukům nedařilo, ale vždy dokázali odpovědět rychlým přechodem do útoku a několika pěknými akcemi dokázali se soupeřem držet krok. V poslední minutě se ale třikrát špatně vrátili do obrany a soupeř třemi lehkými koši odskočil na rozdíl 14ti bodů. Do poslední časti jsme vstoupili špatně a po minutě to bylo o 20 bodů. Kluci ale nakonec zabrali a několika razantními nájezdy ještě výsledek korigovali.
Na klucích je vidět od minulé sezony velký pokrok. Soustředění i přátelská utkání jim pomohla a v zápasech už předvedli několik pěkných akcí, z kterých měli rodiče i trenér radost. Mrzet nás akorát může výpadek ve třetí části prvního zápasu a moře zbytečných ztrát po celá dvě utkání.