Basketbalový klub Beroun

Muži A

Středočeská basketbalová liga

BK EBC Mělník 77:66 BK Beroun

(17:17, 20:15, 21:19, 19:15)

B: Lysoněk 15, Dragoun 12, Sáss 11, Paul 10, Grubner 10, Karásek 7, Peterka 1

 

BK Kralupy Junior 68:72 BK Beroun

(19:8, 10:17, 24:19, 15:28)

B: Sáss 17, Lysoněk 13, Dragoun 13, Karásek 12, Paul 12, Grubner 4, Peterka 1

 

Před víkendem se zdálo, že snad pojedeme na víkendová utkání s dorostenci. Po sérii výmluv a omluvenek bylo na sobotní zápas připraveno 8 a na nedělní jen 7 hráčů. To zrovna na lehkou výhru a vidinu postupu moc nevypadalo.

Sobotní utkání jsme začali velice dobře. Po pěti minutách jsme vedli o sedm a vypadalo to, že náskok budeme zvyšovat, ale přišel útlum v obraně. Domácí jsme nechávali v útoku lehce doskakovat, takže někdy skórovali i s třetího pokusu v jednom útoku. Po první čtvrtině byl výsledek vyrovnaný a soupeř byl na koni. V druhé části jsme v obraně pokračovali stejně špatně, takže soupeř si doskakoval, jak chtěl. V útoku jsme nebyli vůbec aktivní a po sérii několika ztrát jsme v poločase o 5 prohrávali. O přestávce jsme se snažili nabudit. Potřebné zlepšení, ale nepřišlo. Ve třetí čtvrtině jsme sice vykřesali naději dvěma proměněnými trojkami, ale to bylo tak vše. Soupeř si udržel nízký náskok až do konce a my jsme si znovu potvrdili, že bez pořádného nasazení se vyhrává těžko.

Nedělní utkání bylo naprosto typické pro naší soutěž. Domácí nastoupili v osmi a my se sedmi hráči. Výjimkou bylo akorát to, že kluby sehnaly pro všechny své hráče stejné dresy :-). Start nám opravdu nevyšel. Věděli jsme, že domácí budou táhnout akorát Gospodinov s Milošem, ale stejně jsme je nebyli schopni ubránit. Gospodinov si v první části najel do koše, kdy se mu zachtělo. Miloš, nejlepší trojkař v dějinách NBL, stál pořád volný na trojce. Když se zrovna netrefil, tak míč doskočili jeho spoluhráči. Byla to hrůza a pokud bychom takhle pokračovali, tak bychom si z Kralup odvezli slušný nářez. Ve druhé části jsme konečně zabrali. V obraně jsme se rozhodli všechny clony přebírat, aby zmínění dva hráči nebyli nikdy sami. Když jsme k tomu přidali lepší box out, tak to celkem šlo. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli a v půli jsme prohrávali jen o 4. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, ale pak přišly asi 3 chyby v obraně, kdy jsme špatně přebrali. Soupeř toho využil a zase si navýšil náskok. V poslední části už nebylo na co čekat. Semkli jsme se a začali bojovat na maximum. V obraně jsme dva lídry soupeře nenechali pořádně vystřelit a pokud přihráli zbývajícím spoluhráčům, tak jsme měli vyhráno. Díky této obraně jsme několikrát lehce skórovali a když jsme se dostali k postupnému útoku, tak nás zachránil Karas proměněnou trojkou. Zápas jsme tedy těsně otočili a tak si mohla naše "plná" lavička, podpořená našimi už tradičními fanoušky, vychutnat zasloužené vítězství.

Vzhledem k tomu, že Kladno také jednou prohrálo, máme pořád slušnou šanci vyhrát základní část a pořádat případný turnaj Final4. Pokud se ale budou kupit omluvenky i na zápasy se silnějšími soupeři, tak si můžeme nechat o postupu jen zdát. Děkujeme Renému a Markétě za podporu v hledišti. Vyměnit romantickou nedělní procházku za výjezd do Kralup na basket, už chce trochu té lásky k BKB :-D

                                                                                                                                                                                       (TP)

Středočeská basketbalová liga

BC Real Réma 71:75 BK Beroun

(17:6, 13:25, 20:24, 21:20)

B: Karásek 16, Celina 14, Vožeh 12, Leopold 12, Lysoněk 9, Paul 5, Dragoun 5, Grubner 2

 

Basket Poděbrady 74:53 BK Beroun

(20:11, 20:14, 9:21, 25:7)

B: Vožeh 15, Karásek 14, Lysoněk 6, Dragoun 4, Leopold 4, Jiránek 3, Sáss 3, Paul 2, Látal 2

 

Komentář trenéra k sobotnímu zápasu:

K prvnímu utkání v novém roce jsme cestovali ven, a to rovnou na palubovku našeho největšího rivala, nymburské Rémy. Do zápasu jsme vstoupili tím nejhorším možným způsobem a přesto, že jsme věděli, že domácí nastoupí s velkou chutí, působili jsme téměř apaticky. To se naštěstí po tragickém úvodním dějství změnilo, utáhli jsme šrouby v obraně a konečně začali proměňovat volné střely. Druhá čtvrtina skončila dvanáctibodovým rozdílem v náš prospěch a do šaten jsme tak mířili s nejtěsnějším vedením. Po přestávce utkání gradovalo, ve třetí čtvrtině se hrál vynikající basketbal a oba týmy trefovaly i extrémně těžké střely. Díky plamenu naší verze Kristapse Porzingise – Dominiku Celinovi jsme si vypracovali mírný náskok a ten udrželi i ve vypjaté koncovce. Superstar Rémy Holík se opět vymkl kontrole, a i přes naši vynikající obranu se dostal na 31 bodů.  My jsme naopak skórování rozložili mezi více hráčů (Karas, Vožeh Projekt, Leo, Krispy) a ukázali si, že tudy vede cesta. Poprvé jsme letos nastoupili s kompletní dvanáctkou hráčů a bylo fajn vidět, že nikdo nežárlil na větší minutáž ostatních a o to více tým podporoval z lavičky. Ukázkově se v tomto směru chová náš veterán a mentor Whitee, který občas slavil úspěšnou trojku i metr ve hřišti 😊 Díky všem za parádní zápas!

 

V neděli jsme začali v podstatě stejně jako v sobotu. Domácí byli nažhavení a trefovali vše a my naopak nebyli schopni proměnit ani jasný "šoupák". Trvalo to bohužel celý poločas a proto jsme v půli o 15 prohrávali. Nástup do třetí části byl ovšem famózní. Soupeře jsme zaskočili zlepšenou obranou a v útoku jsme dobrý pohybem získávali volné střely, které jsme konečně proměňovali. Před čtvrtou čtvrtinou jsme si maximálně věřili, že už výsledek otočíme, ale opak byl pravdou. Naprosto jsme selhali. Soupeř, vedený Dušanem Pandulou ( MVP NBL z roku 2015), nás totálně přejel. Nepředvedli jsme vůbec nic a poslední část jsme prohráli 7:25.

Po tomto víkendu se na nás v čele soutěže dotáhlo Kladno a boj o první místo po základní části bude vyrovnaný až do konce a nejspíš se rozhodne až v posledním kole, kdy doma hostíme právě Kladno.

                                                                                                                                                                                       (TP)

 

 

 

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 110:64 BC Slaný

(35:22, 20:14, 25:17, 30:11)

B: Leopold 24, Vén 18, Dragoun 17, Peterka 10, Karásek 10, Švandrlík 10, Jiránek 7, Lysoněk 5, Vožeh 5, Sáss 4

 

BC Slaný 80:85 BK Beroun

(21:20, 12:15, 29:18, 18:22)

B: Vožeh 20, Karásek 18, Vén 10, Leopold 9, Sáss 8, Peterka 7, Lysoněk 6, Dragoun 5, Jiránek 2

 

Na posledním hracím víkendu před Vánoci nás čekalo dvojutkání s BC Slaný. Před víkendem patřilo soupeři průběžné druhé místo a tak to byl souboj o to, kdo povede tabulku i v novém roce. Náš tým měl sice 4 hráče z kádru na marodce, ale cíl byl jednoznačný. Chtěli jsme dvakrát vyhrát a udržet průběžné vedení.

V sobotu jsme doma nezačali zrovna skvěle. Od začátku nám soupeř ukazoval, jak aktivně bude v útoku doskakovat. I když jsme s tím počítali, tak jsme v prvních minutách nechali soupeře skórovat z druhých příležitostí. Když jsme zhruba po pěti minutách začali lépe bránit a soupeře brát tvrdě "na záda", tak se začal zvyšovat i náš náskok. Díky rychlému přechodu do útoku jsme si vytvářeli volné pozice a protože nám ten den padalo opravdu všechno (14 trojek), zápas se v poslední čtvrtině proměnil spíše v takou exhibici. Nic na tom nezměnilo ani to, že soupeř ve snaze zvrátit výsledek, několikrát zastavil hru extrémně tvrdým faulem.

Po jasné domácí výhře by se mohlo zdát, že neděle bude jen formalita, ale tak tomu opravdu nebylo. Sice jsme si hned v prvním minutách, díky dobrému pohybu míče, vytvořili náskok, ale stejně jsme po první čtvrtině o bod prohrávali. Soupeř hrál opravdu s velkým zápalem a těžil ze svojí tvrdé hry. Vlastně na první pohled na tomhle týmu vidíte, jaký basketbal bude hrát. Základní pětka je složená z chlapů, kteří mají bicepsy, jako stehna většiny našich hráčů :-) . Nicméně jsme si s tím dokázali poradit a v půli vedli. Začátek druhé poloviny se nám ale hrubě nepovedl. Soupeř udělal šňůru 9:0 a celý zápas zdramatizoval. Opět ta naše pověstná třetí čtvrtina, kdy se zalekneme a necháme soupeře hrát. Naštěstí se probral náš střelec Žehy. Poslali jsme mu tedy dostatek míčů pod koš a on nás nezklamal a strhl vedení opět na naší stranu. Start poslední čtvrtiny naopak nezvládli soupeři. Pravděpodobně si pořádně nerozdělili obranu, díky čemuž Karas třikrát po sobě úplně volný skóroval a vytvořil tak rozhodující náskok do koncovky, která sice byla dramatická, ale vítězství jsme s přehledem udrželi.

Po tomto víkendu máme tedy bilanci 10/1 a do nového roku vstoupíme z prvního místa. Výsledkově tedy super podzim, ale trápí nás domácí návštěva. Minulou sezonu, kdy jsme herně i výsledkově hráli hůř, byla hala zaplněná víc, než letos. Proto prosíme všechny fandy, aby dorazili na další domácí zápasy 8.-9.2.2020. Nebudete litovat.

                                                                                                                                                                                      (TP)

 

Středočeská basketbalová liga

BK Kladno 78:64 BK Beroun

(14:16, 18:12, 20:20, 26:16)

B: Lysoněk 10, Sáss 9, Dragoun 8, Švandrlík 8, Vén 8, Karásek 7, Leopold 6, Peterka 6, Jiránek 2

 

ŠSK Slaný 57:82 BK Beroun

(12:23, 16:25, 10:17, 19:17)

B: Leopold 27, Lysoněk 12, Sáss 11, Peterka 9, Vén 8, Dragoun 7, Karásek 6, Jiránek 2

 

V sobotu jsme na "oblíbené" Kladno kvůli třem absencím vyjeli jen s devíti hráči. Začátek se nám hodně povedl. Hráli jsme rychlý basket a dokázali si vytvořit volné střely, které jsme dokázali proměnit. V obraně jsme ale měli problém se soupeřovým agresivním útočným doskokem, což nás provázelo celý zápas. V druhé části jsme začali nepochopitelně ztrácet velké množství míčů, i když na nás soupeř nijak výrazně netlačil. Tím jsme dali soupeři šanci, který jí neodmítl a do poločasu skóre otočil na svoji stranu. V druhé půli v podstatě pokračoval stejný výkon jako v první půli. V útoku jsme se dobrým pohybem uvolnili ke střelbě, nebo jsme využili výškové převahy pod košem, ale bohužel se v obraně pořád víc a víc zvětšoval problém s doskokem. Soupeř byl prostě agresivnější a proto zaslouženě vyhrál. Stejný problém máme s Kladnem už několik let. Hrajeme pohlednější basket, ale oni nás prostě vždy přehrají bojovností.

V neděli do Slaného ještě z důvodu pracovního vytížení nemohl odjet Plešoun, takže nás bylo jen 8. Na hřišti to ale nebylo vůbec poznat. Od začátku jsme byli nahecovaní na vítězství. V útoku jsme měli skvělý pohyb míče, který vždy vedl k absolutně volné střele a kdybychom nebyli v obraně tak přehecovaní, soupeř by nám snad ani nedal koš, protože v první části skóroval jen z trestných hodů. V druhé čtvrtině pokračoval stejný scénář a když bylo v poločase skóre +20 pro nás, bylo v podstatě hotovo. Druhou půli jsme drželi ve svých rukou a došli jsme si pro jasné vítězství.

                                                                                                                                                                                       (TP)

Středočeská basketbalová liga

Basketbal Pečky 54:91 BK Beroun (7:33, 13:18, 16:20, 18:20)

B: Látal 23, Lysoněk 20, Sáss 17, Karásek 6, Leopold 5, Peterka 5, Jiránek 5, Vén 3, Grubner 3, Vožeh 2, Paul 2

 

BK Český Brod 91:96 BK Beroun (21:21, 20:19, 27:22, 23:34)

B: Vožeh 30, Paul 16, Leopold 16, Sáss 12, Lysoněk 8, Karásek 5, Jiránek 4, Peterka 3, Grubner 2

 

 

V sobotu na nás v Pečkách čekalo pět statečných soupeřů. Domácí dali dohromady na zápas jen pět hráčů, takže úkol zněl jasně. Uběhat je, aby bylo co nejdříve jasno. To se nám povedlo hned v první čtvrtině a zbytek zápasu se jen dohrával. Na tomhle utkání bylo dobré akorát to, že někteří znovu našli své ztracené sebevědomí a to, že se nikdo nezranil. O kvalitě utkání asi nejvíc vypovídá, že jsme hráli akci, po které měl Žehy střílet volnou trojku. Střela bohužel lízla jen přední obroučku a tak se Honza mohl zase odebrat na střídačku, soustředit se na svojí zaslouženou podzimní dovolenou :-D.

Nedělní utkání v Brodě už bylo o dost zajímavější. Začátek jsme podcenili a nechali soupeře proměňovat volné střely. V útoku jsme většinou využívali výškovou převahu a dominantního Vožeha, kterému soupeři pod košem nic nedarovali. Rozhodčí povolili dost hrubou hru a někdy soupeřům prominul i tvrdé zákroky za hranou. Asi domácí nechtěli vyfaulovat, protože měli jen sedm hráčů. Celý zápas jsme prohrávali a problém byla pro nás hlavně obrana. Nebyli jsme schopni přibrzdit domácí střelce, kteří stříleli opravdu výborně. Čím víc se ale blížil konec zápasu, tím víc byli domácí nervóznější. Ke konci jsme konečně zlepšili obranu a necelou minutu před koncem trefil Lýsa trojku na vyrovnání. Další útok jsme zvolili útok "na jistotu" přes Žehyho a v závěru jsme potvrdili vítězství šestkami.

                                                                                                                                                                                            (TP)

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 82:62 BK Kralupy

(26:18, 24:21, 19:6, 13:17)

B:Leopold 15, Vožeh 13, Lysoněk 13, Švandrlík 12, Dragoun 7, Sáss 6, Grubner 6, Karásek 4, Látal 4, Jiránek 2

 

BK Beroun 102:46 BK EBC Mělník

(23:6, 28:15, 27:15, 24:10)

B: Peterka 15, Sáss 13, Karásek 13, Vožeh 12, Látal 12, Grubner 10, Švandrlík 9, Leopold 8, Lysoněk 6, Jiránek 4

 

Áčko opět hrálo doma, ale tentokrát se soupeři, s kterými se čekaly dvě jasné výhry. V sobotu přijel tým z Kralup jen se šesti hráči, takže od začátku bylo jasné, že je budeme chtít uhnat těsnou obranou a rychlými breaky. To se většinou dařilo, ale díky občasnému polevení v obraně nebyl náskok takový, jaký jsme si představovali. Po třiceti minutách, kdy jsme s mírnými výpadky makali naplno, jsme se na to úplně vykašlali a zbytek zápasu odchodili. Poslední čtvrtinu jsme tedy o 3 body prohráli a divákům jsme moc krásy neukázali.

Před nedělním zápasem nám coach důrazně vysvětlil, že ten sobotní závěr už se nesmí opakovat. Od první minuty jsme po soupeřích tvrdě šli a hned po první čtvrtině bylo vlastně jasno. Nás to naštěstí neuspokojilo a makali jsme až do konce. Odměnou pak bylo první "kilo" v sezoně.

Za 14 dní nás čeká první zápasy venku v Pečkách a v Českém Brodě. Doufejme, že udržíme vítěznou šňůru i tam.

(TP)

PARTNEŘI KLUBU

Přihlášení pro trenéry

Hledejte na webu

On-line

Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen

Copyright © 2009 Temproly.    Seo servis   Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web         Počet návštěv: