Basketbalový klub Beroun

Muži A

Středočeská basketbalová liga

Basketbal Pečky 61:83 BK Beroun (17:25, 17:14, 21:18, 6:26)

B: Vožeh 21, Leopold 17, Karásek 13, Vén 7, Sáss 6, Peterka6, Paul 4, Večeřa 3, Lysoněk 2, Táborský 2, Jiránek 2

 

BC Kolín "B" 66:56 BK Beroun (21:13, 13:11, 18:9, 14:23)

B: Leopold 8, Vožeh 8, Karásek 7, Táborský 7, Lysoněk 6, Látal 6, Vén 5, Jiránek 3, Večeřa 3, Sáss 3

 

 

Před sobotním zápasem to vypadalo na naše jasné vítězství, ale nebylo tomu tak. Soupeř byl na předposledním místě tabulky a nastoupil jen v šesti hráčích. Od začátku jsme se až na výjimky přizpůsobili jejich chodeckému basketu. Místo toho, abychom po soupeřích šlapali a běhali rychle dopředu, tak jsme bránili na půl plynu a do útoku klusali. Když jsme na pár minut nasadili maximální tempo, tak jsme odskočili na dvouciferný rozdíl, ale poté nás soupeř zase uspal. Po třech čtvrtinách jsme tedy vedli jen o dva body a kdyby Pečkám neodešla fyzička, tak jsme se tahali až do konce.

V neděli jsme jeli do "oblíbeného" Kolína, kde to máme "opravdu rádi". Obvyklé pozdní otevření haly, zima a klouzavé míče nás opravdu "vyhecovali" ke kvalitnímu výkonu. Ani jsme se nerozkoukali a už jsme si brali oddechový čas za stavu 0:10. Hra v klusu vážně na soupeře neplatila. Po "tajmu" jsme se trochu rozkoukali, ale pořád to nebylo ono. Snažili jsme se dostat míč pod koš na naše pivoty, ale zvláštní metr rozhodčích zapříčinil to, že jsme z útoků nevytěžili ani šestky. Jako obvykle nás to celkem vykolejilo a naše hra díky tomu byla celkem rozhozená. Nicméně v půli jsme prohrávali jen o deset a chtěli jsme to v druhé půli hned otočit. To se nám bohužel nepovedlo. Za pět minut třetí čtvrtiny jsme opět povolili soupeři šňůru 0:10 a bylo hotovo. V poslední části se rozhodčí snažili kompenzovat svá rozhodnutí z první poloviny, takže jsme stříleli 14 trestných hodů (v prvních třech čtvrtinách jen 10) a i díky tomu jsme konečný rozdíl ve skóre stáhli na deset bodů.

Tento víkend rozhodně nepatřil k těm vydařeným. Sobotní hra rozhodně nebyla pěkná, ale na výhru stačila. V neděli jsme tři čtvrtiny předváděli výkon, který není hodný mužstvu, které pomýšlí na postup. Nezbývá než dál trénovat a doufat, že se výkony do play off zlepší.

 

 

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 72 : 94 BK Příbram 2000 (21:23, 20:21, 20:27, 11:23)

B: Leopold 15, Grubner 14, Látal 12, Vén 10, Sáss 9, Peterka 4, Lysoněk 4, Palu 2, Táborský 2

 

BK Beroun 84:54 BC Benešov "B" (26:20, 21:14, 17:10, 20:10)

B: Leopold 28, Sáss 11, Paul 11, Jiránek 10, Táborský 6, Látal 6, Vén 5, Grubner 4, Peterka 3

 

 

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 71:85 BK Kladno (26:24, 14:21, 16:18, 15:22)

B: Vožeh 28, Leopold 11, Peterka 10, Látal 8, Lysoněk 6, Sáss 4, Paul 2, Grubner 2

 

BK Kladno 76:62 BK Beroun (15:10, 22:14, 21:19, 18:19)

B: Jiránek 15, Vožeh 14, Sáss 8, Lysoněk 8, Grubner 7, Peetrka 5, Látal 3, Leopold 2

V sobotu k nám zavítalo ještě loni druholigové Kladno. Byl to zápas o první místo a nasazení obou týmu tomu odpovídalo. V úvodu se hrálo opravdu ve vysokém tempu a nikdo si nenechal nic zadarmo. Oběma týmům se dařila střelba a proto v první části bylo nezvykle vysoké skóre 26:24. V druhé části jsme polevili v obraně a Kladno nám dalo několik rychlých breaků, kterými otočilo výsledek utkání. V druhé části jsme se snažili všechny útoky hrát přes Žehyho, který měl obrovskou převahu. Soupeři si na něm sbírali mraky faulů, ale stále drželi vedení. V koncovce jsme se ještě snažili zápas otočit, ale Kladno bylo prostě lepší.

Hned v neděli brzo ráno jsme hráli odvetu na Kladně. Zápas jsme odehráli v úzké rotaci, protože Pavel Paul se v sobotním zápase zranil a Leo byl ve čtrnácté minutě po druhém nesportovním faulu vyloučen. Kvalitu utkání určitě poznamenal brzký start a těžký sobotní zápas. Oba týmy nepředváděli kvalitní výkon, ale Kladno hrálo přece jen účelněji a celý zápas o deset bodů vedlo. Nám se nedařilo rozdíl ve skóre snížit a nakonec jsme o čtrnáct bodů prohráli.

Tento víkend nám ukázal, že můžeme reálně pomýšlet na postup, ale jen pokud budeme v plné sestavě. Díky zraněním jsme o víkendu mohli použít jen deset hráčů a z toho čtyři ještě loni hráli juniorskou soutěž U19.

Co si myslíš o aktuálním umístění týmu v tabulce a jaký je potenciál tohoto týmu?

Myslím si, že jsme kromě zápasu v Mladé Boleslavi předvedli dobré výkony. Například v zápase na Rémě jsme ukázali, že máme na to se poprat o první místo. U většiny z nás jsou ambice vrátit do Berouna po dvou letech druhou ligu. Chceme se tam dostat, protože vidím potenciál v mlaďasech. V budoucnu by to mohly být další posily do týmu. Jsme mladý tým a myslím si, že v průběhu čtyř let bychom mohli být kvalitní. My mladí se oťukáme v mužském basketu a starší hráči z týmu budou v nejlepších letech.

Z juniorky jsi zvyklý na 35 minut v hlavní roli. Teď v chlapech jsou zápasy, kdy se dostaneš na plac z lavičky na deset minut a vzápětí na Rémě nastoupíš do základu. Jak se s tím v hlavě pereš?

V dospělém basketu se pohybuji už čtvrtou sezónu. V aktuálním kádru jsem druhý rok a loni jsem se s tím dost pral. Kádr se hodně omladil, přišel nový coach a já tomu nedával to, co bych měl. Samozřejmě se to odrazilo na mé minutáži. Většina loňského roku nebyla z mé strany ok, ale ke konci už jsem si to srovnal v hlavě a začal víc makat a soustředit se na pokyny trenéra. Myslím si, že jak jsem skončil loni, tak jsem letos začal. Vrátil jsem se z pozice rozehravače na křídlo a myslím, že mi to tam sedí. Trenér po mně chce hlavně střelbu a popřípadě tvrdý nájezd a myslím si, že to plním. Na druhou stranu jsem na Rémě snad poprvé předvedl lepší práci v obraně, než v útoku a dokonce mě bavilo víc bránit. Doufám, že v příštích zápasech v tom budu pokračovat a dám do výkonu všechno. Se začátkem sezóny jsem tedy spokojený.

Protože jsi největší playboy v týmu, tak by určitě naše fanynky zajímalo, jestli jsi aktuálně zadaný? Jsi letos při zápasech spokojený s dámským obecenstvem ?

Letos je to celkem zklamání. Zatím se jich moc podívat nepřišlo a v hledišti je to samej chlap. Uděláme nějakou propagaci na gymplu a snad se to zvedne. Tímto apeluji na všechny holky, zejména na gymplu, aby se v sobotu 15.12. od 16:45 přišly podívat na zápas o první místo proti Kladnu. Jinak ještě jsem nenašel tu pravou. Už jich tu pár bylo, ale prostě to nedopadlo. Asi byla vždycky chyba na mojí straně, protože jsem vlastně nikdy s nikým nechodil. Od té doby, co se snažím prosadit v kádru áčka, nebyl na holky čas.

Na závěr se tě zeptám, jaké jsou tvé basketbalové cíle? Chceš už hrát jen tzv. „na žízeň“, nebo by jsi se rád ještě někam posunul ?

Profesionální hraní jsem před pár lety zavrhl. Po pár trénincích na USK jsem se rozhodl, že se budu snažit prosadit v Berouně. Myslím, že máme dobrou partu, která nemusí hrát jen středočeskou basketbalovou ligu. Dříve jsem měl období, kdy mě víc bavily jiné věci, ale momentálně mě basket baví a chci mu věnovat maximum. Chtěl bych si v Berouně zahrát s bráchou druhou ligu. Rád bych se snažil být nejlepší střelec soutěže, ale to je reálné až za nějaký čas. I když to tak nevypadá, tak fitko je pro mě na druhé koleji.

Středočeská basketbalová liga

BC Real Réma 53:68 BK Beroun (14:15, 13:17, 16:19, 10:17)

B: Vožeh 15, Vén 15, Večeřa 8, Leopold 7, Paul 7, Sáss 6, Lysoněk 6, Látal 2, Jiránek 1, Grubner 1

 

AŠ Mladá Boleslav "B" 84:48 BK Beroun (23:7, 19:9, 12:12, 30:20)

B: Leopold 19, Lysoněk 13, Vožeh 7, Vén 4, Jiránek 3, Grubner 2

 

Utkání na Rémě mělo být reálným testem naší výkonnosti. Od úvodu bylo patrné, že jsme narazili na skutečně sileného soupeře, hrál se kvalitní basketbal. Na počáteční sedmibodovou ztrátu jsme zareagovali šňůrou 14:0 a i přes střelecky nevydařenou poslední dvouminutovku poločasu jsme šli do kabin za stavu +5.
 Ve třetí čtvrtině jsme podobné vedení udržovali a rozhodnutí tak přinesl nástup do závěrečné desetiminutovky. Díky několika trojkám se naše vedení rozrostlo na bezpečných 15 bodů a posledních 120 vteřin duelu si mohl Lýsa splnit svůj sen o pozici rozehrávače
 Zápas měl parametry play off, emocí bylo ve hře více než dost a přesně takové zápasy fanoušky baví. Vítězství na palubovce úřadujících šampionů je tou nejlepší pozvánkou na předvánoční duel proti vedoucímu Kladnu.
 K domácím ještě několik slov, je zajímavé, že v momentě, kdy Réma začínala ztrácet půdu pod nohama, několikrát nebyl spuštěn čas. Zřejmě se tak vytvářel prostor pro případné závěrečné drama ve stylu FC Viktorie Plzeň. Domácí odveta, která je na programu jako poslední zápas základní části, tak bude jistě zajímavá a o emoce nebude nouze.

V Boleslavi to byl totální výbuch. Asi únava ze sobotního zápasu.

 

Jak hodnotíš start do sezony a bilanci 4:1?

Odstartovali jsme v Benešově povinnou výhrou nad místním “B“ týmem, ale druhý den následoval kolaps v Příbrami, který nás na konci sezony může přijít draho. Domácí premiéra měla přijít proti Kolínu. Soupeř nám však necelých 24 hodin před zápasem oznámil, že k duelu nepřijede kvůli údajné „marodce“. O tom si myslíme své a na zápas v Kolíně jsme hodně nažhavení. V zápase s Pečkami dostali příležitost hráči širšího kádru a bylo z toho pohodlné vítězství. Poslední zápas v Českém Brodu byl doposud nejtěžším zápasem a vítězství nás stálo hodně sil. Musím podotknout, že Brod se od loňské sezóny výrazně zlepšil. Nejdůležitější zápasy nás ovšem, počínaje tímto víkendem, teprve čekají.

 

Co říkáš na to, že musíš kvůli šířce kádru před každým zápasem dělat nominaci? Je to trochu paradox, když ještě na konci srpna bylo ve hře spojení s Béčkem, aby byl kádr dostatečně široký.

Je to tak. Koncem prázdnin jsme měli v kádru asi 6 hráčů plus kluky z juniorky, ale v současné chvíli máme na soupisce 18 hráčů. Před domácím zápasem s Pečkami jsem měl k dispozici 15 hráčů a třem musel oznámit, že se do sestavy nevejdou. Není to vůbec nic příjemného, ale myslím si, že všichni jsou natolik inteligentní, aby to pochopili. Ten, kdo bude příkladně pracovat na trénincích, šanci určitě dostane. Tím nemyslím pouze samotnou docházku, ale také určitý individuální vývoj. Pokud někomu rok vytýkám stejné chyby bez náznaku zlepšení, těžko mu budu věřit v případné koncovce. V srpnu se tahle situace jevila jako sci-fi, ale jsem za ní rád, protože se díky tomu mírně zvedla kvalita tréninků. Intenzita by však měla být ještě vyšší! V průběhu sezony jistě přijdou rýmičky, zranění, dovolené a široký kádr ještě oceníme.

 

Mluvil jsi o širokém kádru, ve kterém je hodně mladých. Na soupisce jsou nejen Látal s Grubnerem, ale i Sáss, Táborský, Pánek a další. Jak se ti líbí jejich výkony a práce v tréninku?

Kuba Grubner je nejlepším obráncem týmu a díky poctivé práci se jeho pozice v týmu změnila z nosiče vody na jednoho z klíčových hráčů. V posledním zápase jsme se museli obejít bez něho a bylo to citelné oslabení. Jeho energie je nakažlivá a dokáže nakopnout celý tým. Honza Látal je čistě z pohledu ryzí střelby naším druhým nejlepším střelcem, ale zatím se plně neadaptoval na mužský basket. Filip Sáss měl být původně jedním z hlavních tahounů, ale kvůli zranění a průtahům s doladěním přestupu je to trochu jinak. Rád bych ho měl na tréninku častěji, protože je težké ho víc zapojit do hry, když je s námi pouze jednou za 14 dní. Je na něm, jestli začne preferovat hru s námi, nebo pár minut na hřišti v extralize U19. Určitě bych chtěl vyzdvihnout Bogdana Táborského. Vždycky se na něho můžu spolehnout, neošidí jediný trénink a je na něm vidět, že je pro něj ctí obléknout dres BKB. Kéž by i ostatní mladé pušky měly podobný přístup. Pepa Pánek má čistě talentem na to, aby byl vždy v nominaci na zápas, ale brzdí ho právě přístup k tréninku.

 

Loni se vypadlo už ve čtvrtfinále s Kolínem, jaké jsou tedy letošní ambice a co říkáš na nový formát soutěže, kdy po čtvrtfinále následuje turnaj Final 4?

Už loni jsme si kladli ty nejvyšší cíle. Směřovaly minimálně do finále, ale v průběhu sezony, kvůli zranění a novým pracovním příležitostem, jsme ztratili pár hráčů, které jsme nedokázali adekvátně nahradit. Kdyby ses mě zeptal koncem srpna, řekl bych ti, že cílem je se hrou především bavit. V aktuální sestavě však chceme skončit po základní části do čtvrtého místa a zajistit si výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále. Final 4 bude speciální a zrádný turnaj bez možnosti nějaké opravy, ale my v sestavě s nejlepším pivotem a rozehrávačem soutěže nemůžeme mít jiné ambice než ho vyhrát, protože do Berouna 2. liga patří.

PARTNEŘI KLUBU

Reklama

Přihlášení pro trenéry

Hledejte na webu

On-line

Právě přítomno: 171 hostů a žádný člen

Copyright © 2009 Temproly.    Seo servis   Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web         Počet návštěv: